Civtec.Online
Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Dübel

Dübel


Bir ürünün bir yere sabitlenmesi için kullanılan teknik elemanlardan biri de dübeldir. Dübel genellikle beton içerisine yuvaya yerleştirilerek üzerine vida, cıvata gibi materyallerin geçirilmesi ile kullanılır. Sahip olduğu yapısal özellikler incelendiğinde dübel, dayanıklı olması ile dikkat çeker. Elastik yapılı, silikon veya sert plastik malzemelerden de bu teknik parçanın üretilmesi mümkündür. Bu materyin yerleştirilmesi için matkap gibi delici bir alete ihtiyaç duyulabilir. Teknik anlamda bilgi sahibi olmayan kişilerin de kullanabileceği ergonomik tasarıma sahip dübeller hayatın pek çok farklı alanında karşımıza çıkar. Yaygın kullanımı günlük hayatta ve profesyonel iş dünyasında fabrikalar ve üretim sektörlerinde de mevcuttur.

Dübel özellikleri nelerdir?

Dübeller kullanıldıkları yer ve amaca göre çeşitli özelliklere sahip olabilirler. Duvar üzerinde kullanılan dübeller genellikle plastik ve dişli tasarıma sahiptir. Matkap yardımı ile delinen duvar içerisindeki yuvaya bu plastik dübel yerleştirilir ve kullanım süreci başlar. Bunun yanında kancalı dübel ve asma tavan dübeli gibi modelleri ise daha çok çeşitli yapısal özelliklere sahip tavanlarda kullanılır. Alçıpan, beton tavanlarda bu malzemeleri kullanarak montaj ve sabitleme işlemi gerçekleştirilebilir. Kimyasal dübel modelleri ise daha yüksek güç ve dirence ihtiyaç duyulan yerlerde kullanıma uygundur. Sulu çalışma alanları için de kimyasal dübel modelleri tercih etmek idealdir.

Dübel fiyatları nasıldır?

Dübel, hayatın pek çok farklı alanında sıklıkla ihtiyaç duyulan bir teknik aparat olması nedeniyle son derece geniş bir üretim piyasasına sahiptir. Yerel ve yabancı firmalarca bu teknik parça üretilir. Son derece geniş bir üretim ağı olması dübel fiyatlarının değişkenlik göstermesinde etkilidir. Bu teknik parçanın alımını yapacak kişi ve firmaların fiyat odaklı bir süreç yürütmek yerine ürün kalitesi ve güvenilirlik gibi unsurları detaylı biçimde incelemesi çok daha memnun edici sonuçlar alınması açısından önemlidir.

Civtec alanında uzman çalışma kadrosu, büyük üretim ve pazarlama ağı ile sektörün öncü isimlerindendir. Yüksek kalite standartları ile müşterilerinin memnun edici alışverişler gerçekleştirmesini sağlar. Civtec müşteri hizmetleri sistemi ile alışveriş sürecinin başlamasından başlayarak her zaman müşterileri ile yakın iletişimde kalır. Firmanın iletişim bilgilerinden destek alarak hızlı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Alanında uzman Civtec personelleri sizleri merak ettiğiniz konularda aydınlatmaktan memnuniyet duyar.

Çakmalı Dübeller

Borulu Çekmeli Dübeller

Gömlekli Çekmeli Dübeller

Klipsli Dübeller

Kancalı Dübeller

S Tipi Çekmeli Dübeller

Asma Tavan Dübeli

Plastik Dübeller

CTN Bağlantı Kimyasal Dübeller

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Civtec Cıvata Tüm hakları saklıdır.
(212) 861 28 00

Merkez Mah.Bati Sok.No:11 Bagimsiz Bölüm:1 Büyükçekmece / Istanbul 34535 34535 M.Sinan-B.Cekmece - Istanbul


Telif Hakkı © Civtec Cıvata Tüm hakları saklıdır.