Civtec.Online
Dokümanlar
İletişim
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
| Anasayfa / Ürünler / Somun

Somun


Somun, yapı malzeme, tamirat ve tadilat, montaj işlemleri sırasında sıklıkla ihtiyaç duyulan önemli bir bağlantı malzemesidir. Yapısal özellikleri incelendiğinde minimal boyutu ile dikkat çeken bu ürün dayanıklı materyaller ile hazırlanarak son derece güçlü bir yapıya sahip olur. Son derece büyük ve ağır parçaların birleştirilmesi, bir arada tutulması gibi ihtiyaçlar için cıvata ve somun gibi malzemeler olmazsa olmaz öneme sahiptir. Somun gerek yerli gerek yabancı üretimleri ile piyasada yaygın olarak bulunabilen bir yapı malzemesidir. Bunun yanında önemli görevi göz önünde bulundurulduğunda somun alırken iyi bir inceleme yaparak kaliteli bir seçim yapmanın önemli olduğu fark edilir.

Somun modelleri nelerdir?

Somun en basit tabiri ile cıvata gibi birleştirme parçalarının monte edildiği ürün üzerindeki duruşunu ve sabitliğini artıran, bir kilitleme aparatıdır. Cıvatanın dişli tasarımı ile bütünleşen somun fizikteki sürtünme kuvveti ilkelerini baz alarak daha güçlü bir sabitleme yapar. Somun, yerleştirileceği ürünün yapısal özelliklerine göre farklı modellerde üretilebilir. Altı köşe, kare ve boru somun gibi türler farklı amaçlarla ve farklı cıvatalarla kullanılmak için üretilir. Bunun yanında şekilsel olarak dikkat çeken kelebek somun gibi ürünler sıklıkla mobilya sektöründe montaj işlemleri sırasında tercih edilir. Bu modelde kelebek kanadını andıran iki geniş yan bulunur. Somunun montajını da kolaylaştıran bu detaylar teknik özellikleri gereği mobilya sektörüne daha uygun bulunur. Somunların modelleri ve kullanım alanları hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmayan kişiler bu alanda alışveriş yapmadan önce alanında uzman kişilerden destek alarak en uygun seçimi yapabilir.

Somun fiyatları nasıldır?

Somun sık kullanılan bir yapı malzemesi olarak oldukça bütçe dostu bir üründür. Piyasada çeşitli rakamlarla satışa sunulan çok sayıda somun modeli bulmak mümkündür. Kişilerin bu gibi bağlantı elemanları alırken sadece fiyat odaklı bir seçim yapması pek de sağlıklı değildir. Öncelikle ürünün dayanıklılık, kuvvet gibi görevler üstlendiği göz önünde bulundurulursa somunun üretildiği materyalin kalite, marka ve güvenilirlik gibi unsurların ön planda olması önemlidir.

Civtec, somun, cıvata, dübel ve diğer bağlantı elemanları üreten 36 yıllık tecrübeye sahip profesyonel bir firma olarak ulusal ve uluslar arası bazda pek çok kişi ve şirketin ihtiyaçlarına karşılık vermeyi başarır. Yüksek kaliteyi bütçe dostu değerler ile müşteriye ulaştıran firmanın hedefi her zaman ilk önce müşteri memnuniyetidir.

DIN934 / ISO4032 6 Kalite Metrik Çelik Somunlar

DIN934 6 Kalite İnce Diş Metrik Çelik Somunlar

DIN934 8 Kalite Metrik Çelik Somunlar

DIN934 10 Kalite Metrik Çelik Somunlar

DIN6923 / ISO4161 Metrik Flaşlı Somunlar

Sac Kelebek Somunları

DIN315 Çelik Kelebek Somunlar

DIN1587 Metrik Kör Somunlar

DIN929 6 Köşe Kaynak Somunlar

DIN928 4 Köşe Kaynak Somunlar

DIN985/ISO10511/TS1026/9 Metrik Fiberli Somunlar

DIN985/ISO10511/TS1026/9 İnceDiş Fiberli Somunlar

DIN 980V 6 - 8 - 10 Kalite Sıkmalı Somunlar

DIN439 - DIN936 Cl4-Cl5 Kalite Kontra Somular

DIN6915 10 Kalite Somular

DIN980 / ISO7042 Sıkmalı Somunlar

Ağaç Somunları

Tablalı Somunlar

Plastik Kelebek Somunları

DIN6334 Uzatma Somunları

DIN6926 Fiberli Flanşlı Somunlar

ANSI B18.2.2 UNC UNF Çelik Somunlar

6 Köşe Demir Somun

4 Köşe Demir Somunlar

WHITWORTH UNF 6 Köşe Fiberli Somunlar

WHITWORTH UNF 6 Köşe Takviyeli Somunlar

WHITWORTH Saç Kelebek Somunları

WHITWORTH Çelik Kelebek Somun

DIN1587 WHITWORTH Kör Somun (Kısa Boy)

WHITWORTH Ağaç Somunu (Çakmalı Somun)

WHITWORTH Kafes Somunları

WHITWORTH Tablalı Somunlar

WHITWORTH Plastik Kelebek Somunları

Yasal Uyarılar
Telif Hakkı © Civtec Cıvata Tüm hakları saklıdır.
(212) 861 28 00

Merkez Mah.Bati Sok.No:11 Bagimsiz Bölüm:1 Büyükçekmece / Istanbul 34535 34535 M.Sinan-B.Cekmece - Istanbul


Telif Hakkı © Civtec Cıvata Tüm hakları saklıdır.